Bankowość internetowa

Zasady bezpiecznego korzystania z Bankowości Internetowej

Dla Państwa bezpieczeństwa, do zabezpieczenia systemu Internet Banking wykorzystaliśmy najskuteczniejsze na rynku rozwiązania informatyczne. Najlepsze zabezpieczenia mogą jednak okazać się nieskuteczne, jeżeli komputer Użytkownika będzie niedostatecznie zabezpieczony.
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Instrukcja bezpiecznego korzystania z Internet Banking

 1. Zawsze przed zalogowaniem się do IB, sprawdź czy adres strony w przeglądarce jest prawidłowy. Istnieją repliki stron internetowych, które mogą wykradać hasła. Każdy błąd przy wpisywaniu adresu, może skierować Cię na taką stronę. Do logowania się używaj odpowiedniego linku na naszej stronie www.bssedziszow.pl (sprawdż, czy adres jest prawidłowo wpisany). Dodatkowo, po wybraniu odpowiedniej opcji logowania, upewnij się, czy adres strony w pasku adresowym przeglądarki zaczyna się od https://, a nie od http://. Prawidłowy adres logowania się dla klientów indywidualnych i osób prowadzących działalność gospodarczą (obsługa przy użyciu haseł jednorazowych) to: https://login.bssedziszow.pl, zaś dla firm (obsługa przy użyciu kart kryptograficznych): https://login.bssedziszow.pl/firma.
 2. Zawsze przed zalogowaniem sprawdź czy połączenie realizowane jest w bezpiecznym trybie – ikona zamkniętej kłódki (w górnym lub dolnym pasku przeglądarki). Klikając dwukrotnie na kłódkę można obejrzeć certyfikat strony. Upewnij się, że data ważności certyfikatu nie wygasła oraz że jest on wystawiony dla login.bssedziszow.pl
 3. Tworząc hasło do systemu, postaw na jego jakość, a nie łatwość zapamiętywania. Twoje hasło nie powinno być łatwo skojarzone. Zmieniaj hasło co najmniej raz w miesiącu
 4. Nigdy nie odpisuj na e-maile z prośbą o podanie poufnych danych, np. numeru Użytkownika, hasła lub danych osobowych! Pamiętaj, Bank nigdy do Ciebie e-maila z taką prośbą nie wyśle. Jeśli dostaniesz takiego maila, powiadom o tym bank. Wszystkie informacje i komunikaty dotyczące systemu Internet Banking będą podawane na naszej stronie internetowej lub po zalogowaniu się do systemu IB oraz w placówkach naszego Banku.
 5. Nie zezwalaj przeglądarce na zapisywanie haseł i nazw użytkownika w formularzach.
 6. Nie przechowuj numeru Użytkownika, hasła i listy haseł jednorazowych w tym samym miejscu.
 7. Nie wprowadzaj danych poufnych z komputera, do których dostęp mają również inne osoby, np. w kawiarenkach internetowych.
 8. Jeżeli korzystasz z systemu IB zamknij wszystkie inne strony. Do poruszania po IB nie używaj przycisków nawigacyjnych w przeglądarce internetowej (Wstecz, Dalej, Odśwież itp.), nasz system posiada specjalne hiperłącza, które zapewnią Ci sprawne poruszanie się po IB.
 9. Kończąc pracę z systemem, zawsze korzystaj z polecenia “Wyloguj”.
 10. Często aktualizuj oprogramowanie w swoim komputerze. Aktualizacje (łatki) publikowane przez producentów oprogramowania mają na celu korygowanie luk i błędów w oprogramowaniu. Dbaj o to, aby Twój system operacyjny, przeglądarka internetowa oraz inne programy były zawsze aktualne.
 11. Korzystaj z oprogramowania antywirusowego. Nawet bezpłatny program antywirusowy zwiększa Twoje bezpieczeństwo przed atakami z sieci. Często aktualizuj bazę wirusów.
 12. Jeśli łącze zostało zerwane (np. z winy operatora) zawsze zaloguj się ponownie i upewnij się czy wszystkie Twoje operacje zostały zarejestrowane.
 13. Jeśli padłeś ofiarą przestępstwa zablokuj dostęp do rachunku komendą BI#identyfikator wysyłając SMS na numer 661 000 320